تبلیغات
معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) - دکتر سید طه هاشمی:نگاه‌ به دانشجویان نباید تبعیض آمیز باشد

منوی اصلی

دکتر سید طه هاشمی:نگاه‌ به دانشجویان نباید تبعیض آمیز باشد

طه هاشمی

 

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ما باید در دانشگاه به همه دانشجویان با هر خط فکری که هستند، به یک چشم نگاه کنیم و نگاه تبعیض آمیز نباید در دانشگاه‌های ما وجود داشته باشد.

ه گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، حجت الاسلام سید طه هاشمی در دومین جلسه شورای راهبردی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ گلستان اظهار کرد: بارور کردن ارزشها و اندیشه ها و آمیخته کردن ارزشهای جامعه با ارزشهای اصیل قرآنی و ارزشمند اسلامی یک رسالت دینی است که باید نسبت به آن بیشتر توجه شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به چگونگی تشکیل شورای راهبردی فرهنگی اجتماعی استانها گفت: طراحی و برنامه ریزی فرهنگی در استان های مختلف با توجه به سنتها و فرهنگها و آداب و رسوم مختلف باید بر عهده استان ها باشد و با توجه به مؤلفه های مختلف مورد توجه در استانها، برنامههای فرهنگی آن حوزه تنظیم  واجرا شود

هاشمی با بیان اینکه در حوزه فرهنگی نیاز داریم تغییراتی را اعمال کنیم، افزود: ظواهر دین، پرچم دین است؛ اما پرچم دین همه هویت دین نیست و پشت آنها جوهر دین قرار گرفته است. با این حال گاهی اوقات به ظواهر دین توجه می شود، اما اساس دین نادیده گرفته می شود و دانشگاه در این زمینه باید به هر دو عرصه توجه کامل داشته باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: ما باید در دانشگاه به همه دانشجویان با هر خط فکری که هستند به یک چشم نگاه کنیم و نگاه تبعیض آمیز نباید در دانشگاههای ما وجود داشته باشد.

هاشمی با توجه به برنامه های در دست اقدام حوزه معاونت فرهنگی گفت: تهیه پیوست فرهنگی برای بخشهای مختلف دانشگاه یکی از برنامه های در دست اقدام است که باید تا سال آینده نهایی و ابلاغ شود.

وی نظارت بر حسن اجرای فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، طراحی برنامه فرهنگی پنج ساله استان و تهیه سند توسعه فرهنگی دانشگاه را از برنامه‌های دیگر حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی دانست.

هاشمی خاطرنشان کرد: اساس کار ما منویات امام (ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری است و خط قرمزهای ما در حوزه فرهنگی را تعیین می‌کند.

گفتنی است این نشست با حضور نادری نسب، مشاور معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام مازندرانی رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان گلستان، دکتر گلچین راد معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان و اعضای شورای راهبردی استان در سالن کنفرانس اداری واحد علی آباد کتول برگزار شد.

. . .

پیوندها

. . .

جستجو

آمار پایگاه

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

رصد شما

IP