تبلیغات
معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) - دکترمیرزاده: فعالیت‌های فرهنگی دانشجویی ظرفیت بزرگی برای توانمندسازی اجتماعی است

منوی اصلی

دکترمیرزاده: فعالیت‌های فرهنگی دانشجویی ظرفیت بزرگی برای توانمندسازی اجتماعی است

میرزاده: فعالیت‌های فرهنگی دانشجویی ظرفیت بزرگی برای توانمندسازی اجتماعی است


پیام میرزاده

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: فعالیت های فرهنگی و هنری و رسانه ای دانشجویی ظرفیت بزرگی برای تعالی فرهنگی، توانمندسازی اجتماعی و افزایش نشاط دانشجویی در مسیر پیشرفت علمی است.

ه گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، همایش ملی کانون های فرهنگی، نشریات دانشگاهی و انجمن های علمی با حضور بیش از 700 تن از دبیران کانون های فرهنگی، مدیران نشریات دانشجویی و دبیران انجمن های علمی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور با پیام دکتر حمید میزاده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) کار خود را آغاز کرد.

میرزاده در این پیام که از سوی دکتر حسین فقیهیان معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان قرائت شد با تأکید بر اینکه امروزه از دانشگاه به عنوان نهادی موثر در عرصه فرهنگ یاد می شود، اظهار کرد: اگر ضرب شدن تولید دانایی و توسعه فرهنگی را با اثرگذاری دانشگاه در عرصه فرهنگی در نظر آوریم، به اهمیت راهبردی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در نهاد دانشگاه پی می بریم.


امروز، کیفی شدن خدمات دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در داخل و خارج از ایران صدرنشین برنامه های راهبردی دانشگاه است
 
 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: برای نمونه در سیاست های کلی علم و فناوری(نظام آموزش عالی، تحقیقات و فناوری) ابلاغی مقام معظم رهبری بر موارد زیر تاکید شده است: اهتمام به نظام تعلیم و تربیت اسلامی و اصل پرورش در کنار آموزش و پژوهش و ارتقاء سلامت روحی و معنوی دانش پژوهان و آگاهی ها و نشاط سیاسی آنان، ارتقای روحیه نشاط، امید، خودباوری، نوآوری نظام‌مند، شجاعت علمی و کار جمعی و وجدان کاری.

میرزاده با توجه به سند دانشگاه اسلامی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: در این سند مواردی چون«ایجاد توازن هدفمند و یکپارچگی در نظام های چهارگانه «دانشگاه؛ فرهنگی- تربیتی، آموزشی، پژوهشی- فناوری و مدیریتی»،«اعتلای فرهنگی فضای عمومی دانشگاه»،« اهتمام به ملازمت و پیوستگی دو نظام آموزش عالی و آموزش عمومی» در زمره اصول و مبانی آمده است و از جمله اقدامات و راهبردهای حوزه نظام فرهنگی و تربیتی« ترغیب دانشگاهیان به مشارکت در فعالیت های فرهنگی، تربیتی و اجتماعی» و « تدوین نقشه راه مشارکت فعال اساتید، نخبگان و دانشجویان در پروژه های ملی و تمدنی و فراهم کردن سازوکار حمایت از ایشان» و « ارزیابی مستمر وضعیت سیاسی- فرهنگی دانشگاهی و اصلاح و ارتقای ضوابط فعالیت های سیاسی و فرهنگی» و « تقویت منطق خردورزی و روحیه آزاداندیشی، پرسشگری و پاسخگویی و نقدپذیری در فضای عمومی و علمی دانشگاه ها» ذکر شده است.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: امروز، کیفی شدن خدمات دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در داخل و خارج از ایران صدرنشین برنامه‌های راهبردی دانشگاه است و با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان نهادی برآمده از انقلاب اسلامی، در دهه‌های اخیر نقشی بی بدیل در گسترش آموزش عالی تا اقصی نقاط کشور داشته است، بر نقش شایسته و رفیع دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه فرهنگی ایران اسلامی افزوده خواهد شد.

مدیران واحدهای دانشگاهی و مدیران ستادی توسعه فرهنگی و جلوه های آن در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاهیان را از نظر دور ندارند
 
 

میرزاده با بیان اینکه مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی باورمندانه بر این سخن پای می‌فشرد که توسعه فرهنگی مبتنی بر اهداف بالا، توسعه علمی دانشگاه را تعمیق می‌بخشد و آن را در همه ابعاد دانشگاه می‌گستراند، گفت: باید مدیران واحدهای دانشگاهی و مدیران ستادی، توسعه فرهنگی و جلوه‌های آن در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاهیان را از نظر دور ندارند، فعالیت‌های فرهنگی و هنری و رسانه‌ای دانشجویی ظرفیت بزرگی برای تعالی فرهنگی، توانمندسازی اجتماعی و افزایش نشاط دانشجویی در مسیر پیشرفت علمی است.

به گزارش آنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این پیام تأکید کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری و نشریات دانشجویی دو نهاد مهم برای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی و از نمونه های موفق تحقق توسعه فرهنگی به شمار می آیند.

میرزاده در بخش دیگری از این پیام با توصیه به دانشجویان برای حضور در فعالیت‌های فرهنگی عنوان کرده است: فعالان دانشجویی نیز ضمن آشنایی با حقوق و مسئولیت‌های خود، به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی به مثابه تجربیاتی مفید بنگرند چرا که قرار است چراغ راه آینده آنان در ساختن کشور و جامعه باشند. دانشجویان امروز، مدیران و کارشناسان آینده ما هستند و ایران اسلامی ما نیازمند فارغ‌التحصیلانی متخصص، آگاه و اخلاق مدار است تا در مسیر توسعه فرهنگی، کشوری توسعه‌یافته و جامعه‌ای پویا داشته باشیم. به امید آن روز.....

. . .

پیوندها

. . .

جستجو

آمار پایگاه

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

رصد شما

IP